Menü

 8 haftalık bu eğitimde katılımcıların 4 dil becerilerini geliştirmek adına dinleme, konuşma, okuma ve yazma alanlarında dersler sunulmaktadır.

Eğitim Detayları

5 Temmuz 2021

Pazartesi - Salı -Çarşamba - Cuma (Haftada 15 Ders Saati)

120 Saat

Online Eğitim

250$


Başvuru Yap

İngilizce Muafiyet Hazırlık Eğitimi" yabancı dilde eğitim veren bölümlerde okumayı planlayan/hak kazanmış ancak dil seviyeleri hazırlık muafiyet seviyesinden düşük olan öğrencilere yönelik hazırlanmış bir eğitim programıdır. Bu eğitime katılabilmek için en az B1 dil seviyesinde olmak gerekir. Bu nedenle katılımcılara dersler başlamadan önce bir seviye tespit sınavı yapılır ve uygun seviyedeki kişiler eğitime kabul edilir. Seviye tespit sınavı 1 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşecektir.

Okuma derslerinde katılımcılara akademik bir makaleyi "detailed reading, skimming, scanning" gibi teknikler kullanarak nasıl okuyacakları öğretilir ve örnek okuma parçalarıyla pekiştirme yapılır. Yazma dersinde ise akademik makale yazma teknikleri gösterilir. Katılımcılara giriş, gelişme ve sonuç paragraflarını nasıl oluşturacakları ve "advantage disadvantage, cause effect, argumentative, descriptive" gibi farklı yazım türlerinde görülen yapıları nasıl kullanacakları detaylı bir şekilde gösterilir. Dinleme ve konuşma derslerinde ise not tutma teknikleri, sunum teknikleri, tartışma gibi farklı teknikler gösterilir. Eğitim süresince örnek sınavlar uygulanarak katılımcıların gelişimleri gözlemlenir ve eksik yanları için telafi eğitimleri düzenlenir.

Erkan Kolat

Üniversitemizde 2021-2022 yılı itibariyle eğitim görmek isteyen uluslararası öğrencilerden hazırlık sınıfı için yapılacak muafiyet sınavında başarılı olmak isteyen adaylar bu eğitime katılabilir.

Kurs programı, İngilizce seviyesi düşük olan veya İngilizce yeterlik ya da yerleştirme sınavlarında (B2) dil yetkinlik seviyesine erişmede zorluk yaşayan, yabancı dildeki lisans bölümlerinde okumayı hedefleyen lise mezunu öğrencilere yönelik olarak onların İngilizceyi günlük hayatlarında özellikle de iş ve eğitim alanlarında etkili bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

İstanbul Atlas Üniversitesi Dil Öğretim Merkezi eğitimleri için ödeme yaparken aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz; A. Banka Yolu İle Ödeme

HESAP ADI BANKA ŞUBE IBAN SWIFT KODU
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ T.İŞ BANKASI KOCAMUSTAFAPAŞA TR390006400000111050903806 ISBKTRISXXX
B.  odeme.atlas.edu.tr adresinden, “Ad-Soyad” ve “T.C.Kimlik Numarası/Pasaport No” bilgileri açıklama kısmında mutlaka belirtilerek, online olarak kredi kartı ile*

Kursun başarıyla tamamlanması hâlinde, 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi için Üniversitemizdeki lisans programlarında lisans öğrenimine başlamak isteyen katılımcılara % 10 oranında indirim uygulanacaktır.

Bu eğitimin sonunda "başarı belgesi" verilecektir.